REFUNDACJA KOSZTÓW WYPOSAŻENIA LUB DOPOSAŻENIA 
                                                STANOWISKA PRACY
                                   DLA SKIEROWANEGO BEZROBOTNEGO
                                              

 



Informacja dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, niepublicznych przedszkoli, niepublicznych szkół oraz producentów rolnych będących wnioskodawcami, którzy zamierzają ubiegać się o refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego(potrzebne załączniki).
 
1. Zaświadczenie o wpisie do ewidencj działalności gospodarczej bądź postanowienie Sądu o wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego lub inne

2. REGON, NIP

3. Aktualne zaświadczenie z ZUS o nie zaleganiu z płatnościami (ważne 3 miesiące na dzień złożenia wniosku)

4. Aktualne zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o nie zaleganiu z płatnościami (ważne 3 miesiące na dzień złożenia wniosku)

5. Zaświadczenie z Urzędu Miasta o nie zaleganiu z płatnościami (jeśli dotyczy)

6. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomocy de minimis.

7. Zaświadczenie o otrzymanej pomocy de minimis (jeśli była udzielona)

Informacje dotyczące poręczycieli

Wymagany minimalny dochód 2 250,00 zł brutto.

1. Poręczyciel będący emerytem- decyzja o nadaniu emerytury, ostatni dokument poświadczający otrzymanie dochodu (kwit z poczty lub wyciąg z konta bankowego)

2. Poręczyciel pracujący, posiadający umowę o pracę na co najmniej 3 lata - zaświadczenie będące integralną częścią wniosku

3. Poręczyciel prowadzący działalność gospodarczą- PIT za 2010 r. lub 2011 r., zaświadczenie
o niezaleganiu z ZUS i US

Wytyczne dla wnioskodawców zamierzających ubiegać się o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

1. Wnioskodawca, który prowadzi działalność gospodarcza przez okres co najmniej 6 miesięcy może ubiegać się o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego (do w/w okresu nie wlicza się okresu zawieszenia działalności gospodarczej)

2. Refundację może otrzymać wnioskodawca, który w okresie 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku nie rozwiązał stosunku pracy z pracownikiem za wypowiedzeniem dokonanym przez wnioskodawcę.

3. Wnioskodawca zamierzający wyposażyć lub doposażyć stanowisko pracy dla skierowanego bezrobotnego powinien złożyć wniosek do starosty właściwego ze względu na siedzibę tego podmiotu lub ze względu na miejsce wykonywania pracy przez skierowanego bezrobotnego.

4. Wnioskodawca jest zobowiązany do:

a) zatrudnienia na wyposażonym stanowisku pracy w pełnym wymiarze czasu skierowanego bezrobotnego przez okres 24 miesięcy

b) utrzymania przez okres 24 miesięcy miejsc pracy utworzonych w związku z przyznana refundacja

c) zwrotu, w ciągu 30 dni od dnia otrzymania wezwania starosty, całości przyznanej refundacji wraz z odsetkami ustawowymi naliczonymi od dnia uzyskania środków
w przypadku:

  • złożenia niezgodnych z prawdą oświadczeń
  • naruszenia innych warunków umowy

d) zwrotu, w terminie 30 dni od dnia otrzymania wezwania starosty, przyznanej refundacji
w wysokości proporcjonalnej do okresu niezatrudniania na utworzonych stanowiskach pracy skierowanych bezrobotnych, wraz z ustawowymi odsetkami naliczonymi od dnia otrzymania środków, w przypadku niespełnienia warunków:

  • zatrudnienia na wyposażonym stanowisku pracy skierowanego bezrobotnego przez okres 24 miesięcy
  • utrzymania przez okres 24 miesięcy utworzonych stanowisk pracy



- Regulamin w sprawie szczegółowych warunków i trybu dokonywania refundacji ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.


- Wniosek podmiotu prowadzącego działalnośćgospodarczą, niepublicznego przedszkola, niepublicznej szkoły lub producenta rolnego o refundację ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego w 2012 r.

- Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie, pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.


Wytyczne zostały sporządzone na podstawie :
• ustawy z dnia 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2008r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.)
• ustawy z dnia 02.07.2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 220, poz. 1447 z późn. zm.)
• ustawy z dnia 23.04.1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.)
• ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy (t.j. Dz. U. z 1998 r. Nr 21 poz. 94 z późn. zm)
• Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 lipca 2011 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2011 r. Nr 155, poz. 922)
• Rozporządzenia Komisji (WE) Nr 1998/2006 z dnia 15.12.2006 r. w sprawie zastosowania art. 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy de minimis (Dz. U. UE L 379 z dnia 28.12.2006 r., str. 5)
• Rozporządzenia Komisji (WE) nr 875/2007 z dnia 24 lipca 2007 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy w ramach zasady de minimis dla sektora rybołówstwa i zmieniającego rozporządzenie nr 1860/2004 (Dz. Urz. UE L 193 z 25.07.2007 r., str. 6)
• Rozporządzenia Komisji (WE) nr 1535/2007 z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie zastosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis w sektorze produkcji rolnej (Dz. Urz. UE L 337 z 21.12.2007 r., str. 35) 


Refundacja pracodawcy kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej ze środków PFRON



Wniosek o refundacje kosztów wyposażenia stanowiska pracy może być uwzględniony w przypadku spełniania przez podmiot łącznie następujących warunków:
- prowadzi firmę przez okres 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o refundację ;

- utrzyma wyposażone stanowisko pracy przez okres 36 miesięcy;

- nie zalega w dniu złożenia wniosku z opłacaniem w terminie podatków i składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz na FGŚP;

- nie posiada w dniu złożenia wniosku nieuregulowanych w terminie zobowiązań wobec Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;

- nie był skazany za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, w rozumieniu ustawy z dnia 6 czerwca 1997r. – Kodeks karny, w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku;

- nie znajduje się w trudnej sytuacji ekonomicznej według kryteriów określonych w przepisach prawa Unii Europejskiej dotyczących udzielania pomocy publicznej;

- nie toczy się w stosunku do niego postępowanie upadłościowe i nie został zgłoszony wniosek o likwidację;

- wniosek jest kompletny i prawidłowo złożony.





Szczegółowe informacje dotyczące powyższy form można uzyskać
w pok. nr 11 w godz. od 8.00 – 14.30
lub pod nr tel. 32/223-26-06

 

Powrót

Załączniki

  • Brak załączników w dokumencie.

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Refundacja stanowisk pracy
Podmiot udostępniający informację:Powiatowy Urząd Pracy w Mysłowicach
Informację opublikował:Zbigniew Mróz
Data publikacji:13.02.2006 13:57
Informację aktualizował:Admin Admin
Data aktualizacji:27.02.2012 10:29